• Dzień Ziemi 2022

Drzewa szanować,

W lesie nie hałasować,

Ziemię wspólnie ratować!

• Laureatki konkursu plastycznego "Ziemia- nasza planeta"

• Z ogromną przyjemnością informujemy, że w konkursie plastycznym "Ziemia- nasza planeta" zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 30 im. Bajkowej Krainy w Rudzie Śląskiej:

Milena Mosielska z "Pszczółek" zdobyła I miejsce  w kategorii dzieci 3-4 letnich,

natomiast Zuzanna Nowak z "Rybek" zdobyła II miejsce w kategorii dzieci 5-6 letnich.

Brawo dziewczyny!!!

• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia w naszym przedszkolu będziemy obchodzić święto Ziemi. Prosimy, by chętne dzieci przyszły w tym dniu do przedszkola ubrane w kolorach ziemi. Będzie także organizowany pokaz mody Eko- liczymy na Waszą pomysłowość. Zapraszamy do udziału w pokazie.

• PALMY WIELKANOCNE

• Palmy mają bogatą tradycję. Jedne- długie i bogato zdobione mchem oraz suszonymi bądź papierowymi kwiatami, z dodatkiem kolorowych wstążek. Inne- z wierzbowych gałązek, z baziami oraz ciemnozielonym bukszpanem. Palmy mają wyraz artystyczny, nie raz angażują całe rodziny bądź grupy.

Zielone gałązki, symbolizują radość i odnawiające się życie.

W dniu dzisiejszym w wykonanie pięknych palm zaangażowały się Pszczółeczki. Brawo!

• Dzień Świadomości Autyzmu w naszym przedszkolu

• Święto to zostało ustanowione  w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Jednak dzięki odpowiednim metodom terapeutycznym można zmniejszyć jego nasilenie. Do niedawna uważano, że autyzm dotyczy głównie chłopców. Stąd też symbolicznym kolorem autyzmu stał się niebieski. Najnowsze badania jednak wykazały, że autyzm w równym stopniu dotyczy mężczyzn, jak i kobiet.

"Niebieski sweterek"- piosenka M. Tomaszewskiej w wykonaniu Stokrotek

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest jako Dzień Świadomości Autyzmu. Chcąc się solidaryzować z osobami cierpiącymi na Autyzm oraz Zespół Aspergera proponujemy, by w najbliższy poniedziałek, tj. 4 kwietnia (w miarę możliwości) ubrać się na niebiesko.