• DNI EUROPEJSKIE 2023

• W tym roku wraz  z Gapcią i Mądrusią odwiedziliśmy Włochy, Grecję oraz Francję. Poznaliśmy flagi, symbole narodowe oraz charakterystyczne tańce, jak również historię igrzysk olimpijskich.

Dodatkową atrakcją były odwiedziny starszej koleżanki z Ukrainy, z którą przybył miś Mark. Miś chętnie pobawi się z dziećmi w przedszkolu, a także może stać się gościem chętnych przedszkolaków. Pierwsze do domu zaprosiły go Kalinka i Kaja. Wraz z misiem, który jest obcokrajowcem;) w podróż wybiera się pszczółka. W swoim bagażu mają do wspólnego czytania bajkę o pszczółce, a także pamiętnik, w którym można zilustrować wspólną przygodę lub przy pomocy rodziców dokonać wpisu.

• DNI EUROPEJSKIE 2022

• W tym roku nasze zaprzyjaźnione pracowite pszczoły- Gapcia i Mądrusia zabrały nas w podróż do Ukrainy, Francji oraz Niemiec. Poczuliśmy tamtejsze klimaty dzięki niezwykłym opowieściom, tańcom oraz potrawom. Oj, szkoda, że z pszczołami zobaczymy się dopiero za rok....

DZIEŃ UKRAIŃSKI

DZIEŃ FRANCUSKI

Jadę, jadę... do Niemiec

Niemieckie rytmy

• DNI EUROPEJSKIE 2021

• W czasie zajęć języka angielskiego odwiedziliśmy Anglię, a po niej ruszyliśmy do kolejnych krajów. Na początek słoneczna i klimatyczna Grecja. Poznaliśmy flagę i symbole, a także degustowaliśmy sałatkę grecką i tzatziki. Kolejnym krajem była Francja oraz Portugalia.

• The Red Zone- Isolated but connected/ Czerwona strefa- osobno, a jednak razem

Projekt zrealizowany w czasie zdalnego nauczania we współpracy z partnerskimi przedszkolami i szkołami z Włoch, Anglii, Niemiec, Szwecji, Turcji, Francji, Rumunii, Estonii, Chorwacji, Grecji, polegający na wymianie doświadczeń, poznanie kultury, a także wzajemnym wsparciu w czasie pandemii koronawirusa.

• DNI EUROPEJSKIE 2020

• Nasze cudowne Pszczółeczki- Gapcia i Mądrusia

po raz kolejny zapraszają nas

w cudowną podróż po Europie.

Patrzcie i podziwiajcie!!!

PODRÓŻ PO EUROPIE

• Easter 2020- PROJEKT WIELKANOCNY

Realizatorzy projektu- Słowacja, Rumunia, Włochy, Litwa, Malta,Serbia.

• MAJ 2019

Dwie czarujące pszczoły- Mądrusia i Gapcia,

która po tygodniu edukacji została Bystrzakiem,

zabrały nas w tygodniową podróż po Europie.

"Zabawa na 102" w linku poniżej.

DNI EUROPEJSKIE 2019

• GRUDZIEŃ 2018

Po raz kolejny spływają do nas życzenia bożonarodzeniowe z różnych stron świata w różnych językach. Radość nasza i ciekawość przy otwieraniu kolejnych kopert jest ogromna:)

• Easter in my Country

Tuż przed Wielkanocą w naszym przedszkolu, śladem partnerskich przedszkoli z całej Europy, poszukiwaliśmy czekoladowych jajeczek.

Tego samego dnia otworzyliśmy przesyłki z Francji, Portugalii, Anglii oraz Turcji. Z niecierpliwością czytaliśmy listy oraz życzenia zamieszczone w otrzymanych kartkach wielkanocnych.

• Friends of Nature- przyjaciele przyrody

eTwinning-_Tree_Day.pdf

eTwinning_-_Chory_komin.pdf

• LISTOPAD 2017

Właśnie przystąpiliśmy do realizacji kolejnego projektu eTwinning "Wymiana kartek bożonarodzeniowych oraz ozdób świątecznych", do którego przystąpiły dzieci i młodzież z Hiszpanii, Słowenii, Portugalii, Grecji, Turcji, Czech oraz Ukrainy. Pierwsza paczka do nas już dotarła!

Teraz my zabieramy się do pracy!!!

Poniżej zdjęcia z zaprzyjaźnionych placówek biorących udział w projekcie.

• Program wymiany misiów

Pierwszy z realizowanych projektów dotyczył wymiany misiów. Miś Staś z Polski wyruszył w swoją podróż po Europie i odwiedził partnerskie przedszkola w Anglii, Turcji, Grecji oraz Włoszech. Naszym przedszkolakiem natomiast stał się miś Ted. Rozmawialiśmy z nim w języku angielskim, uczyliśmy języka polskiego, a także wysłaliśmy na wicieczkę do Warszawy oraz na ferie zimowe.

Ted w Warszawie

Ferie zimowe Teda

Hilldene_Presentation_-_mis_Stas_w_Anglii.pdf

• Drodzy Rodzice!

• Miło nam poinformować, iż dnia 13.11.2013r. dołączyliśmy do programu eTwinning , którego głównym założeniem jest łączenie i współpraca placówek edukacyjnych (szkół, przedszkoli) w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w placówkach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

Link do reportażu TV Sfera