• Organizacja zdalnego nauczania w Miejskim Przedszkolu nr 37

im. Pracowitych Pszczółek w Rudzie Śląskiej

Zadania nauczyciela i wychowawcy:

1. Kontakt z rodzicami, celem ustalenia sposobu i zakresu realizowania działań edukacyjnych.
      2. Troska o kontakt z rodzicami, z wykorzystaniem:
      1. platformy www.systemsokrates.pl,
      2. strony internetowej przedszkola,
      3. komunikatorów,
      4. kontaktu telefonicznego.
      1. Ustalenie, wspólnie z rodzicami najdogodniejszej formy wzajemnego kontaktu, która pozwoli na rozważne i odpowiedzialne zorganizowanie w warunkach domowych odpowiednich form wspierania rozwoju dzieci.
      2. Zachęcanie, instruowanie rodziców, by  czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, wykorzystać na to, aby stało się ono bardziej samodzielne. Zachęcanie do utrzymania czystości w swoim kąciku (pokoju), przygotowania prostych posiłków razem z rodzicami, wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem, przygotowaniem do snu.
      3. Zachęcanie rodziców do częstych rozmów z dziećmi na różnorodne tematy, a tym samym wzbogacania ich słownictwa. Proponowanie znalezienia czasu na czytanie dzieciom i z dziećmi.
      4. Wykorzystanie edukacyjnych programów telewizyjnych.
      5. Proponowanie innych zajęć o charakterze edukacyjnym, m.in. zabawy przy wspólnym stole: gier planszowych, zabaw i gier zręcznościowych.
      6. Organizowanie zajęć tak, by  dziecko nabywało doświadczenia w różnych obszarach rozwojowych: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym.
      7. Za pośrednictwem platformy www.systemsokrates.pl, strony internetowej przedszkola, komunikatorów udostępnianie  rodzicom:

a. propozycji wykonania prac plastycznych, projektów technicznych, zabaw badawczych lub eksperymentów;

b. konkretnej propozycji opracowanej na potrzeby konkretnej grupy, adekwatnej do realizowanego programu;

c. opracowanych przez siebie propozycji twórczej aktywności dzieci;

d. linków do słuchowisk, audycji radiowych, informacji o programach telewizyjnych (pasma edukacyjne Telewizji Polskiej), a także programów, zabaw on-line.

1. Ustalenie form kontaktu z rodzicami, które staną się pomocą, wsparciem ich działania.
      2. Dbanie, by dziecko w domu, tak jak w przedszkolu, bawiło się samodzielnie swoimi zabawkami, konstruowało, układało, sprzątało, czuło się bezpieczne i swobodne w swej aktywności.
      3. Troska o to,  by w czasie edukacji zdalnej umożliwić dziecku zaspokajanie potrzeb aktywności fizycznej, np. poprzez wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych.

Zadania rodzica/prawnego opiekuna:

1. Stała, systematyczna współpraca z nauczycielem, wychowawcą i specjalistami.
      2. Zapewnienie dziecku optymalnych warunków do pracy w warunkach domowych.
      3. Wymiana doświadczeń, spostrzeżeń dotyczących dziecka.
      4. Pomoc w wykonywaniu zadań proponowanych przez nauczyciela.
      5. Wykorzystanie możliwych form komunikacji z nauczycielami:
      1. platformy www.systemsokrates.pl,
      2. strony internetowej przedszkola,
      3. komunikatorów,
      4. kontaktu telefonicznego.
      1. Otwartość na pomysły nauczycieli, zgłaszanie własnych oraz zaistniałych problemów.
      2. Zapewnienie systematycznego uczestnictwa w zajęciach. W razie absencji- usprawiedliwianie nieobecności.

Zadania wychowanka:

1. Codzienne uczestnictwo w zajęciach.
      2. Wykonywanie proponowanych zadań.
    • Poniżej link do sytemu, za pomocą którego będzie prowadzone zdalne nauczanie:

www.systemsokrates.pl/login

System jest bardzo intuicyjny, działa w podobny sposób, jak komunikatory społecznościowe.

Loginy oraz hasła otrzymają Państwo od wychowawców.

W przypadku problemów technicznych zapraszamy do kontaktu z wychowawcami.