• BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

• Dzisiaj w naszym przedszkolu panowała niezwykła atmosfera. Dzieci wcieliły się w role aniołów, a także świętych. Święci opowiedzieli kim są oraz jakie było ich życie. Na koniec dzieci wzięły udział w balu.

• Pola Nadziei 2023

• W tym roku po raz drugi wraz z innymi rudzkimi placówkami oświatowymi oraz Hospicjum Domowym im. św. Jana Pawła II w  Rudzie Śląskiej włączyliśmy się w akcję „Pola Nadziei”. Otrzymaliśmy cebulki zakupione przez zarząd rudzkiego hospicjum, które na wiosnę zamienią się w żonkile i zostaną rozdane za symboliczny datek, przeznaczony na działalność rudzkiego hospicjum.

• ZDROWE DZIECI

• Niezmiernie miło nam poinformować, że nasze przedszkole zostało zakwalifikowane do ogólnopolskiego projektu "Zdrowe dzieci", którego głównym założeniem jest promocja zdrowego stylu życia, a w szczególności poprawa jakości żywienia dzieci i wzrost aktywności fizycznej, zgodnie z zasadą, że łatwiej jest wdrażać od dziecka dobre nawyki, niż walczyć w przyszłości z tymi już zakorzenionymi.

Zagrożenia niesione przez zmiany cywilizacyjne (cukrzyca, wady postawy, choroby serca itp.), niosą konieczność zaproponowania konkretnych zmian w sposobie żywienia i podejmowaniu ruchu w codziennym życiu.

W ramach projektu dorośli - rodzice, opiekunowie, nauczyciele i pracownicy – poprzez udział w szkoleniach, otrzymają solidną porcję wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Eksperci odkryją tajemnice zdrowego stylu życia. Każdy dorosły uczestnik będzie miał szansę otrzymać wiedzę i wsparcie: od zdobycia podstawowych informacji podczas szkoleń (co robić, by zdrowiej żyć i by zapewnić dzieciom zdrowie w przyszłości), poprzez przykłady prostych przepisów – propozycji do jadłospisów, aż po wsparcie w trudnych sytuacjach typu: brak apetytu, „dziecko niejadek”, „otyłość”, „jak zdrowe jedzenie jednocześnie uczynić pysznym?”, „jak uzupełnić żelazo w diecie dziecka?”, „czy i czym zastąpić mięso?”

Zapraszamy rodziców na stronę:

• Rozpoczynamy tegoroczną przygodę z kodowaniem

• Grupa Motylki kodowanie rozpoczęła od kolorowych kubków oraz zbudowania wieży według wzoru, a także według własnej inwencji. W tej kategorii przedszkolacy musieli wykazać się również umiejętnością pracy zespołowej.

W czasie zajęć wykorzystano Beebot-a, a zadaniem dzieci było zaplanowanie drogi pszczółki do wieży.

Przy stole zaś dzieci uzupełniały kosmiczne sudoku.

• Dziękujemy

• Gorąco dziękujemy za wszystkie słowa uznania, życzenia oraz gratulacje złożone osobiście, w formie papierowej oraz przesłane mailowo.

Jest nam niezmiernie miło, że możemy współpracować z tak wspaniałymi ludźmi oraz placówkami.

• Hymn przedszkola

• W czasie uroczystości 45-lecia przedszkola swoją premierę miał hymn "Pracowitych Pszczółek".

Autorem słów jest Pani Joanna Aleksa, zaś melodię wspólnie opracowały Panie:
            Joanna Aleksa oraz Natalia Salwiczek.

1. Gdy nastaje ranek idziemy do przedszkola,

Czeka na nas pani, zaprasza nas do koła

Jesteśmy jak rodzina i dobrze znamy się

Radosna każda chwila, nasz ul wypełnia śmiech.

Ref.: Zabawa i nauki trud, to dla nas słodki miód,

bo Pszczółki Pracowite są znakomie.

2. Tutaj poznajemy tajemniczy świat,

Tutaj rozkwitamy jak najpiękniejszy kwiat.

To nasze przedszkole domem naszym jest

Więc stańmy wszyscy w kole śpiewając refren ten.

Ref.: Zabawa i nauki trud, to dla nas słodki miód,

bo Pszczółki Pracowite są znakomie.

• Jubileusz 45-lecia przedszkola

• Dziś nasze przedszkole obchodziło 45 urodziny, a także 5 rocznicę nadania imienia "Pracowitych Pszczółek".

Z tej okazji zorganizowaliśmy przemarsz ulicami dzielnicy Wirek, a towarzyszyła nam Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Następnie odsłonięto pszczółkę wykonaną z węgla. Można ją podziwiać w korytarzu przedszkolnym.  Całość uświetnił bezkonkurencyjny występ teatralny naszych niezastąpionych rodziców.

Z całego serca dziękujemy Komendzie Wojewódzkiej oraz Miejskiej Policji, Strażakom i Straży Miejskiej - to dzięki Wam czuliśmy się bezpieczni.

Dziękujemy również rodzicom za ogromne zaangażowanie w organizację tego dnia, a także za liczny udział przedsięwzięciu.

Dziękujemy wszystkim, którzy przez  45 lat tworzyli to miejsce, wspierali działania wychowawcze, dydaktyczne i opiekuńcze. Wasza obecność, pomoc i wsparcie są dla nas motywacją do podejmowania dalszych wyzwań.

Szczegółowa relacja już wkrótce.

• Ruch to zdrowie

• O tym, że warto dbać o kondycję fizyczną z pewnością nie trzeba przekonywać Żabek! Są one wysportowane i chętne do ćwiczeń.

• Drodzy Rodzice, kochani Przedszkolacy,

z całego serca dziękujemy za wszystkie życzenia.

Jest nam niezmiernie miło, że otrzymaliśmy od Was tyle ciepłych słów.

Takie chwile dodają nam skrzydeł.

• #Sprzątamy dla Polski

• Nasze przedszkolaki po raz kolejny włączyły się do akcji „#Sprzątamy dla Polski”. Celem naszej misji było posprzątanie terenu wokół przedszkola. Poprzez takie inicjatywy rozwijamy u dzieci poczucie odpowiedzialności za środowisko naturalne. Pamiętamy też o naszym bezpieczeństwie, dlatego każde dziecko miało ze sobą jednorazowe rękawiczki.

• Światowy Dzień Zwierząt

• O tym, że o zwierzęta trzeba dbać nasi przedszkolacy dobrze wiedzą. Dziś, w dniu, w którym rozmawiamy o naszych pupilach, przedszkolaków po raz kolejny odwiedził rezolutny żółw Franklin.

• Godziny pracy specjalistów w przedszkolu

• Przypominamy, że informację o godzinach pracy specjalistów:

• logopedy,
            • psychologa,
            • terapeutów,
            • pedagoga specjalnego,

można znaleźć w zakładce

Ponadto informujemy, że zostały jeszcze wolne miejsca na warsztaty dla rodziców.

Warsztaty będą odbywać się 13 listopada, 20 listopada, 27 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Rudzie Śląskiej, na II piętrze.

Chętni rodzice mogą zgłaszać się do Pani Ani, Pani Joli lub dyrektora.