• "MIKOŁAJKOWY DANCE", czyli... niezwykłe spotkanie w świątecznym klimacie

• Drodzy Rodzice, Babcie, Dziadkowie, Przyjaciele Przedszkola,

dzisiejsze wspólnie spędzone popołudnie dostarczyło nam mnóstwo pozytywnej energii! Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w życie przedszkola, wspólne zabawy, tańce i rozmowy.

Składamy także gorące podziękowania

• dla Studia Tańca i choreografii "Emocja" za ogromny wkład w organizację przedsięwzięcia,
            • dla Pani Iwony - Trenerki Żywienia za profesjonalne porady, poświęcony czas i rzetelne wyjaśnienia,
            • dla Szkoły Podstawowej nr 16 im. Janusza Korczaka w Rudzie Śląskiej za gościnność i otwartość.
          • Przedszkole Patriotów - gala podsumowująca Wojewódzki Projekt

• Z ogromną przyjemnościa informujemy, że nasze przedszkole za swoje działania w zakresie szerzenia patriotyzmu otrzymało tutuł "PRZEDSZKOLE PATRIOTÓW", nadany przez Śląskiego Kuratora Oświaty - Panią Urszulę Bauer. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie!

Wraz z tytułem otrzymaliśmy ZIARNO NIEPODLEGŁOŚCI oraz BANDOLIERĘ.

• Miejski konkurs plastyczny "MÓJ PRZYJACIEL MIŚ"

• Ogromne brawa dla dziewczynek z grupy Motylki, które wzięły udział w miejskim konkursie pastycznym "MÓJ PRZYJACIEL MIŚ", zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 20 im. Słonecznej Doliny w Rudzie Śląskiej.

Kornelka zajęła I miejsce w kategorii dzieci 5-6 letnich!!!

• "MIKOŁAJKOWY DANCE" już wkrótce!!!

•  Przygotowania do rodzinnego spotkania trwają! Już w najbliższą środę....

Zapraszamy na wydarzenie sportowo-rekreacyjno-zdrowotne

“MIKOŁAJKOWY DANCE”

Szczegóły na plakacie!

• Regionalny konkurs fotograficzny "W lesie dzieci się nie nudzą"

• Ogromne gratulacje dla Poli ze Stokrotek za zajęcia II miejsca w Regionalnym konkursie fotograficznym "W lesie dzieci się nie nudzą", zorganizowanym przez Nadleśnictwo Katowice - Lasy Państwowe
            i Stowarzyszenie Kuźnia Inicjatywy Obywatelskiej.

Słowa uznania także dla Martynki ze Stokrotek.

Brawo DZIEWCZYNKI!!!

• "Bujanie w obłokach", czyli eksperymenty z suchym lodem

• Jak powstaje para oraz chmura już nie jest dla naszych przedszkolaków tajemnicą. Mało tego... dowiedzieliśmy się także, że balony mogą się same "nadmuchać";) Niemożliwe? A jednak!

Wszystko dzięki Dr Wow, dzięki któremu para, eksperymentowanie i doświadczanie były naprawdę WOW!

• Uwaga! Zakończenie zbiórki plastikowych nakrętek- ważny termin.

• W związku ze zmianą odgórnych przepisów dotyczących recyklingu oraz produkcji opakowań, informujemy, że w grudniu zostanie zakończona zbiórka plastikowych nakrętek, gdyż od przyszłego roku nie będzie możliwości oddania ich do punktów skupu.

Do tej pory były one w całości przekazywane na rzecz niepełnosprawnego Kubusia, który cierpi na zespół zaburzeń rozwojowych, dysmorfię twarzoczaszkową, padaczkę, zaburzenia napięcia mięśniowego, oczopląs, opóźnienie psychoruchowe z przykurczem prawej dłoni.

Prosimy o mobilizację i przyniesienie zebranych nakrętek do 20 grudnia 2023r., by mogły one jeszcze zostać oddane przez mamę Kubusia w tym roku.

Z całego serca w imieniu mamy oraz własnym dziękujemy za zaangażowanie w akcję, którą prowadziliśmy od kilku lat.

• Stokrotki w teatrze

• Wczoraj przedszkolacy z grupy Stokrotki udały się do Domu Kultury w Bielszowicach na spektakl teatralny "Księga Dżungli". Główny bohater to Mowgli, chłopiec pełny radości, wyobraźni, z sercem przepełnionym miłością do muzyki oraz swoich najbliższych przyjaciół prosto z serca dżungli. Jego przygody rozwijały nie tylko emocjonalną dojrzałość lecz także pozwoliły doświadczyć gry aktorskiej na dużej sali, wśród innych odbiorców.

Niezwykłych wrażeń dostarczył dzieciom "Wrocławski Teatr In-Art".

• Biała Sobota w Przychodni Brackiej Polska – Wirek w Kochłowicach

• Już w sobotę, 18 listopada, wyjątkowe wydarzenie w nowej siedzibie Przychodni Brackiej Polska – Wirek. To już kolejna odsłona akcji profilaktycznych organizowanych przez Fundację „Unia Bracka” na terenie Rudy Śląskiej w tym roku. Z bezpłatnych badań i konsultacji będą mogły skorzystać zarówno osoby dorosłe jak i dzieci.