• Spotkanie z policjantami

• Podczas dzisiejszej wizyty policjantów poruszyliśmy wiele aspektów z dziedziny bezpieczeństwa. Tematem przewodnim były bezpieczne ferie zimowe. Omówiliśmy bezpieczne miejsca do zabaw na śniegu, zjeżdżania na sankach, a także uprawiania sportów zimowych. Pamiętajmy, że jeziora i inne zbiorniki wodne nie są dobrym miejscem do jeżdżenia na łyżwach. Kolejne zagadnienia dotyczyły obrony przed ewentualnym pogryzieniem przez psa - dzieci nauczyły się stosować pozycję bezpieczną. Utrwaliliśmy także zasady bezpieczeństwa podczas spotkania z nieznajomymi np. na placu zabaw. Na koniec powtórzyliśmy zasady bepiecznego przechodzenia przez jezdnię.

• Witamy naszych gości

• Gościliśmy dziś uczniów oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 40 im. Gustawa Morcinka w Bytomiu. Starszacy  z grupy Stokrotki zaprezentowali im program artystyczny w świątecznej atmosferze. Dzieci poznały także zawody osób, które na co dzień możemy spotkać. Choć czasem nie zdajemy sobie sprawy ile wnoszą w nasze życie lekarz, strażak, czy piekarz, to tak naprawdę bez nich nie poradzilibyśmy sobie.

Dziękujemy za wspólne zabawy i wspólnie spędzony czas.

• "ZDROWE DZIECI"

• Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasze przedszkole otrzymało dyplom za osiągnięcia w ramach projektu „Zdrowe Dzieci", realizowanego na zlecenie Ministerstwa Zdrowia.

Dziękujemy!

• Witajcie w naszej bajce...

• Wizyta Pana Kleksa oraz szpaka Mateusza wprowadziła bajkowy nastrój w całym przedszkolu. Były zabawy, tańce i konkursy, a nagrodami były oczywiście.... piegi!

• Regionalny Konkurs Piosenek Bożonarodzeniowych w języku angielskim

• Z ogromną przyjemnością przekazujemy, że Ines oraz Lenka z "Pszczółek" zdobyły wyróżnienie w V Regionalnym Konkursie Piosenek Bożonarodzeniowych w języku angielskim "Kolędowanie z Szekspirem" Christmas Songs and Carols 2023, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu, pod patronatem Prezydenta Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki-Szulik. Dziewczynki zaśpiewały "Jingle Bells".

Brawa dla Ines oraz Lenki!!!

• VIII KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK PRZEDSZKOLAKÓW

• Ogromne gratulacje dla Laury z grupy Pszczółki za zdobycie I miejsca w VIII Miejskim Konkursie Kolęd i Pastorałek Przedszkolaków "Zaśpiewajmy małemu Jezusowi dziś", zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole  nr 20 im. Słonecznej Doliny w Rudzie Śląskiej. Laura zaśpiewałą pastorałkę "Weseli anieli".

• Ogólnopolska akcja “WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”

• Drodzy Rodzice!

Nasze przedszkole przystąpiło do projektu: “WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”

Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny przedszkole otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

„IM WIĘCEJ SPRZĘTU UZBIERAMY, TYM WYŻSZY BON OTRZYMAMY!’’

• Motylki kodują

• Podczas kolejnych zajęć z kodowania przedszkolacy rozwijali kreatywność, a także twórcze myślenie. Dzieci utrwalały orientację przestrzenną względem robota, wzbogacały słownictwo, jak również tworzyły budowle z kolorowych kubków.