• Wigilia w przedszkolu

• 22 grudnia wszystkie grupy przedszkolne obejrzały przedstawienie jasełkowe, a następnie zgromadziły się przy choince, by wspólnie kolędować. Tam też czekały na wszytkich niespodzianki...

• Wyniki XXIII edycji konkursu na Śląską Szopkę Bożonarodzeniową

• Niezmiernie miło nam poinformować, że nasi przedszkolacy zostali laureatami konkursu na Śląską Szopkę Bożonarodzeniową zarówno w kategorii szopek grupowych, jak i rodzinnych.

Szopki można podziwiać w Muzeum Miejskim im. Maksymiliana Chroboka. Można również oddać głos na swojego faworyta. Autorom/autorowi szopki, która otrzyma największą liczbę głosów wręczona zostanie 5 lutego nagroda publiczności. Ekspozycję szopek można oglądać do 5 lutego 2023.

• Z wizytą w Urzędzie Miasta

• Dzisiaj mieliśmy możliwość poznania pracy Pana Prezydenta oraz Jego zastępców. Wymieniliśmy się tradycjami bożonarodzeniowymi kultywowanymi w naszych domach. Przedszkolacy zaprezentowali swoje talenty artystyczne recytując wiersz, a na koniec złożyli świąteczne życzenia.

Dziękujemy za gościnność.

• XXVIII Konkurs Kolęd i Pastorałek

• W sobotę 17 grudnia Lila oraz Filip ze Stokrotek rewelacyjnie zaprezentowali się podczas XVIII Konkursu Kolęd i Pastorałek w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach, śpiewając gwarą śląską "Dzisioj w Betlyjym".

Brawo przedszkolacy!!! Występ prezentujemy poniżej.

• Spotkanie jasełkowe u Rybek

• 15 grudnia dzieci z grupy Rybki dla swoich rodziców przedstawiły jasełka. Niezwykły klimat i świąteczna atmosfera towarzyszyły temu spotkaniu.

• SZOPKI BOŻONARODZENIOWE- WRĘCZENIE NAGRÓD

• Dzisiaj odwiedziła nas p. Małgosia- katechetka, organizatorka dzielnicowego konkursu na szopkę bozonarodzeniową. Konkurs został zorganizowany we współpracy z Parafią pod wezwaniem św. Wawrzyńca i św. Antoniego w Wirku. Nagrody zdobyły:

Zosia z Rybek oraz Pola z Rybek

Obywie dziewczynki zdobyły I miejsca! Gratulujemy!!!

Pani Małgosi dziękujemy za organizację oraz nagrody.

• Jasełka u Żabek

• 13 grudnia w grupie Żabki dzieci przedstawiły historię narodzin Jezusa. Przedszkolacy wprowadzili nas już w świąteczną atmosferę. Dziękujemy rodzicom za przybycie.

• Prezentujemy prace wykonane na konkurs "Śląska Szopka Bożonarodzeniowa"

• Oto uczestnicy konkursu organizowanego przez Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej. Przekazaliśmy 2 szopki wykonane przez dzieci w zespołach oraz 2 szopki wykonane przez rodziny naszych przedszkolaków- Michaliny z Motylków oraz Szymona ze Stokrotek.

Trzymamy kciuki!

• Wizyta Mikołaja

• 6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek zdecydowanie

więc każde dziecko prezent dostanie.

• Dzień Górnika w przedszkolu

• „Górnicy”

Schodzą górnicy pod ziemię w ciemność daleką od słonka

wychodzi im naprzeciw święta Barbara Patronka.

Płomień chybocze się w lampkach na czarnej ścianie drżą cienie

Szczęść Boże– słychać głos świętej - Serdeczne to pozdrowienie

Szczęść Boże — górnicy chórem odrzekną swojej patronce

i jasno w ciemnej kopalni jak gdyby wzeszło tu słońce.

• MIKOŁAJKOWY MARATON ZDROWOTNY

• Dzisiejsze wydarzenie przerosło nawet nasze najśmielsze oczekiwania. Z całego serca dziękujemy
            za Waszą obecność, zaangażowanie i niepowtarzalną atmosferę.

Podczas dzisiejszego maratonu każdy mógł znaleźć coś dla siebie- wielbiciele ruchu- wykazali się niezwykłą kondycją, koneserzy smaku- mogli wybrać coś zdrowego i pysznego, nie zabrakło także pożytecznych porad zdrowotnych i praktycznych ćwiczeń pierwszej pomocy.
            Maluchy zaś mogły sprawdzić się w dużych grach,
            a także pomalować buzię i otrzymać wyczarowane z balonów zwierzątko lub przedmiot.

Dziękujemy każdemu z osobna za możliwość osobistego spotkania,
            rozmowy i spędzenia czasu w znakomitym towarzystwie.

Pani Oli i Pani Karolinie dziękujemy za pomysł i koordynację całego przedsięwzięcia.

Zaś Szkole Podstawowej nr 16 im. Janusza Korczaka dziękujemy za gościnność.