• Miejski konkurs taneczny "Tańczące Przedszkolaki"

• W dniu dzisiejszym odbył się miejski etap konkursu tańca „Tańczące Przedszkolaki”, którego organizatorem było nasze przedszkole.

W konkursie wzięło udział 7 placówek oświatowych z Rudy Śląskiej:

Miejskie Przedszkole nr 30 im. Bajkowej Krainy

Miejskie Przedszkole nr 37 im. Pracowitych Pszczółek

Miejskie Przedszkole nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi

Oraz Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 27

Zaś gościnnie wystąpili wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 12 Specjalnej im. Św. Łukasza oraz Studio tańca i choreografii „Emocja”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 8 im. Miłośników Ziemi Śląskiej. Dziękujemy za gościnność.

• I Rudzki Festiwal Artystyczny Przedszkolaków "Ja jestem stąd"

• Ogromne gratulacje dla Lili, Kingi oraz Szymona ze Stokrotek za zajęcie II miejsca w I Rudzkim Festiwalu Artystycznym Przedszkolaków "Ja jestem stąd", zoganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 25 w Rudzie Śląskiej.

Dzieci zaprezentowały wiersz Marka Szołtyska "Murzinek Bambo" w gwarze śląskiej.

• Konkurs logopedyczno-recytatorski

• Przedstawiamy laureatki konkursu logopedyczno-recytatorskiego „ZABAWNE WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI” zorganizowanego przez Miejskie Przedszkole nr 39 im. Bajkolandii  w Rudzie Śląskiej. Konkurs odbył się 24 kwietnia 2023r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Filia nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Kalinka oraz Lenka z grupy Rybki zdobyły wyróżnienia.

Gratulujemy!!!

• #SPRZĄTAMYDLAPOLSKI

• 21 kwietnia nasze przedszkole po raz drugi włączyło się do ogólnopolskiej akcji  "Sprzątamy Dla Polski". Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

• "TAŃCZĄCE PRZEDSZKOLAKI" - etap przedszkolny

• Dźwięki muzyki rozbrzmiewały dziś w całym przedszkolu. Wszystkie grupy zaprezentowały się znakomicie podczas przedszkolnego konkursu tańca. Starannie dopracowane stroje, a także poczucie rytmu zachwyciły wszystkich jurorów, zatem nagrody i dyplomy otrzymała każda z grup.

Jednak po długich obradach zadecydowano, że nasze przedszkole podczas etapu miejskiego będzie reprezentować grupa Motylki. Gratulujemy!

• XXVII Konkurs Piosenki Przedszkolaka

• Z ogromną przyjemnością informujemy, że Lilianna Babczyńska z grupy Stokrotki zdobyla szczególne wyróżnienie w XXVII Konkursie Piosenki Przedszkolaka, zorganizowanym przez Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach. W konkursie wzięli udział przedszkolacy z Świętochłowic, Bytomia i Rudy Śląskiej.

Lila zaśpiewała utwór "Rękawiczki muzyczne", a nagrodą jest występ podczas miejskich obchodów Dnia Dziecka.

Gratulujemy!!!

• KARTKI WIELKANOCNE DLA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

• Nasi przedszkolacy wykonali katki świąteczne dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej. Dzisiaj zostały przekazane życzenia dla osób starszych i chorych od naszych przedszkolaków i pracowników.

• Zajączek w przedszkolu

• Uroczyste śniadanie, poznanie tradycji Świąt Wielkanocnych, a także poszukiwanie prezentów, które "Zajączek" ukrył w różnych częściach przedszkola - to atrakcje, jakie czekały dziś na naszych przedszkolaków.

Zwyciezcy konkursu "MOJA ŚWIĄTECZNA KARTKA WIELKANOCNA" odebrali nagrody. Gratulujemy!

• Gratulacje dla Igi

• Iga z grupy Motylki zdobyła wyróżnienie w Miejskim Konkursie Plastycznym "Wazon wiosennych kwiatów", zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 39 im. Bajkolandii w Rudzie Śląskiej.

Gratulujemy!

• AKADEMIA ZDROWEGO UŚMIECHU

• Dzisiaj nasi przedszkolacy dowiedzieli się jak dbać o higienę jamy ustnej i jak prawidłowo szczotkować zęby, a także skąd się bierze próchnica i dlaczego nie należy jeść śmieciowego jedzenia. Ponadto Pani Dominika z Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji "Dentolandia"  wyjaśniła jak przebiega wizyta u dentysty i dlaczego nie należy jej się bać.

Dziękujemy!