18 marca 2026r. już po raz dugi nasze przedszkole we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Rudzie Śląskiej - Rudzie zorganizowało II PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI EKOLOGICZNEJ „PO ŚLĄSKU” - „EKO BAJTLE I SZKōLōRZE”.
Przegląd Patronatem Honorowym objęli:
Prezydent Miasta Ruda Śląska oraz Polskie Radio Katowice.
Konkurs skierowany był do wychowanków przedszkoli oraz uczniów szkół śląskich. Jego głównym celem było łączenie 2 bliskich naszemu sercu dziedzin- ekologii oraz śląskiej godki.
Jury, którego przewodniczącą była Pani dr Agnieszki Tambor z Uniwersytetu Śląskiego, nie miało łatwego zadania. Na scenie prezentując wiersze, piosenki i małe formy parateatralne zaprezentowało się 32 uczestników, a ich poziom był wyrównany. Uczestnicy oprócz tekstów śląskich poetów i fraszkopisarzy, prezentowali także autorskie teksty nauczycieli, które łączyły śląską godkę z troską o planetę.
Gośćmi specjalnymi uroczystości byli:
Pani Anna Krzysteczko - Wiceprezydent Miasta Ruda Śląska, fraszkopisarz - Pan Bronisław Wątroba i pisarka - Pani Barbara Politaj.
Dziękujemy sponsorom, dzięki którym zwycięzcy będą mogli skorzystać z wielu atrakcji na Śląsku:
Sponsorami nagród rzeczowych byli:
- Prezydent Miasta Ruda Śląska
- PreZero Servis Południe