• RAMOWY ROZKŁAD DNIA DLA DZIECI MŁODSZYCH (3-4-letnich)

6.00–8.00 Schodzenie się dzieci do przedszkola. Zabawy dowolne służące realizacji pomysłów dzieci.

8.00–8.30 Zabawy integrujące grupę. Ćwiczenia wspierające rozwój dziecka (m.in. rozwijające percepcję wzrokową i słuchową, grafomotorykę). Indywidualna pomoc wspomagająca rozwój dziecka. Rozmowy kierowane na tematy zgodne z zainteresowaniami dzieci. Zabawa ruchowa.

8.30–8.40 Przygotowanie do śniadania.

8.40–9.10 Śniadanie. Celebrowanie posiłku.

9.10–10.00 Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą, w tym zajęcia dydaktyczne. Zajęcia kierowane z uwzględnieniem możliwości dzieci, ich oczekiwań poznawczych i potrzeb wyrażania stanów emocjonalnych oraz komunikacji. Przygotowanie do posługiwania się językiem obcym nowożytnym. Indywidualizacja możliwości.

10.10–11.15 Spacery, zabawy dowolne na placu przedszkolnym lub w sali, zabawy ruchowe. Doskonalenie motoryki i zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu.

11.15–11.30 Prace porządkowe. Przygotowanie do obiadu.

11.30–12.00 Obiad. Celebrowanie posiłku.

12.00–13.30 Leżakowanie/odpoczynek. Słuchanie muzyki relaksacyjnej, bajek. Zabawy wyciszające.

13.30–13.45 Przygotowanie do podwieczorku.

13.45–14.15 Podwieczorek. Celebrowanie posiłku.

14.15–17.00 Ćwiczenia indywidualne z dziećmi, dostosowane do ich możliwości. Słuchanie opowiadań nauczyciela na podstawie literatury dziecięcej, czytanie fragmentów książek. Zabawy dowolne według zainteresowań dzieci.

Zajęcia rewalidacyjne dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz zajęcia w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej odbywają się wg indywidualnych ustaleń ze specjalistą, terapeutą, logopedą, psychologiem, pedagogiem specjalnym.

RAMOWY ROZKŁAD DNIA DLA DZIECI STARSZYCH (5-6-letnich)

8.30–8.40 Przygotowanie do śniadania.

8.40–9.10 Śniadanie. Celebrowanie posiłku.

9.10–10.30/11.00 Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą, w tym zajęcia dydaktyczne. Zajęcia kierowane z uwzględnieniem możliwości dzieci, ich oczekiwań poznawczych i potrzeb wyrażania stanów emocjonalnych oraz komunikacji. Przygotowanie do posługiwania się językiem obcym nowożytnym. Indywidualizacja możliwości.

10.30/11.00–11.30 Spacery, zabawy dowolne na placu przedszkolnym lub w sali, zabawy ruchowe. Doskonalenie motoryki i zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu.

11.30–11.40 Prace porządkowe. Przygotowanie do obiadu.

11.40–12.10 Obiad. Celebrowanie posiłku.

12.10–13.00 Ćwiczenia i zabawy relaksacyjne.

13.00–13.30 Zabawy dydaktyczne, ćwiczenia graficzne, utrwalanie poznanych wierszy i piosenek. Słuchanie opowiadań nauczyciela na podstawie literatury dziecięcej, czytanie fragmentów książek. Zabawy dowolne w sali lub na placu przedszkolnym.

13.30–13.40 Prace porządkowe. Przygotowanie do podwieczorku.

13.40–14.00 Podwieczorek. Celebrowanie posiłku.

14.00–17.00 Ćwiczenia indywidualne z dziećmi, dostosowane do ich możliwości i potrzeb. Zajęcia dodatkowe dla dzieci o szczególnych zainteresowaniach.